Kurz finanční gramotnosti NG (4 workshopy)

Kurz finanční gramotnosti NG (4 workshopy)

Datum 05.05.2021
Čas 10:00-13:00
Zbývá míst 3
Cena 1990,- Kč
Cena promo 390,- Kč
Místo konání:
Centrum pojištění a financí INSIA, Belgická 13, 120 00 Praha 2 (v případě nepříznivé epidemiologické situace on-line)

Popis akce:

Kurz finanční gramotnosti nové generace se skládá ze čtyř tříhodinových workshopů:

I. Investiční programy (banky, akcie, dluhopisy, otevřené podílové fondy) 30.9.2020

Workshop zaměřený na porovnání základních investičních nástrojů. Dozvíte se, jak fungují akcie a dluhopisy a na jaké změny na trzích reagují. Pochopíte rozdíl mezi investičním a kreditním rizikem a proč může vyjít smluvně garantovaný výnos velmi draze. Vysvětlíme Vám, jak funguje banka a kolik z Vašich peněz vydělá. Představíme Vám princip kolektivního investování do otevřených podílových fondů a základní produktové strategie. Všichni účastníci zažijí aha efekt na výpočtu „cost average effektu“ při využití pravidelného investování do dynamických podílových fondů.

II. Pořízení bydlení (hypotéky, stavební spoření) 7.10.2020

Vysvětlíme Vám, jak funguje nejoblíbenější spořicí produkt v Česku (stavební spoření), v čem spočívají jeho výhody a nevýhody. Seznámíme Vás s terminologií, čímž Vás upozorníme, kde nejčastěji klienti platí zbytečné poplatky a přeplácí na úrocích. Hlavní aha efekt zažijete při vysvětlování úvěrového financování prostřednictvím stavebního spoření. Představíme Vám podle našeho názoru jeden z nejnebezpečnějších způsobů financování bydlení. Podrobně Vám představíme, jak funguje hypoteční úvěr a na co si dát pozor při vyřizování hypotéky. Vypočítáte si sami, jak se splácí hypotéka a pochopíte, že hypotéka Vám může přinést spoustu benefitů. Zároveň Vás upozorníme na rizika, která bývají u dlouhodobých úvěrů často opomíjena.

III. Penzijní produkty (penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření) a životní pojištění 14.10.2020

Podrobně na tomto worskopu probereme tvorbu dlouhodobého finančního plánu s cílem zajistit si důstojný život v důchodovém věku. Upozorníme Vás na riziko inflace a konkrétně si propočítáme, jak inflace ohrožuje tvorbu úspor v dlouhém období. Provedeme Vás důležitou terminologií a vysvětlíme Vám časté mýty ve fungování penzijních produktů. Seznámíme Vás s produktovou nabídkou a projdeme si výhody a nevýhody jednotlivých produktů. Rozdělíme si životní pojištění do tří základních skupin: kapitálové, investiční a rizikové. Nejznámější produkty klasifikujeme podle těchto skupin a tím strukturujeme základní vlastnosti těchto produktů. Projdeme si základní složky pojištění osob a odpovíme na otázku, co má smysl pojišťovat a na jaké pojistné částky. Konkrétně upozorníme na nejčastější a nejzáludnější výluky v pojistných podmínkách pojišťoven.

IV. Teorie pojišťovnictví a neživotní pojištění (pojištění majetku, aut, odpovědnosti…) 21.10.2020

Vysvětlíme si pojem riziko, základní typy spoluúčasti, hlavní skupiny pojištění – jak těch komerčních, tak samozřejmě i hlavní typy pojištění ze zákona povinných. Po tomto workshopu pochopíte, jak pojištění funguje jako celek a budete se umět rozhodovat v řízení nejdůležitějších životních rizik. Budete vědět, jak riziko eliminovat a to nejen formou sjednání pojištění. Hlavní aha efekt tohoto workshopu se dotýká způsobu porovnávání pojistných produktů a správného nastavování pojistných částek. Vypočítáte si, jak pojišťovny krátí pojistné plnění v případě chybně nastavené pojistné částky a že se v praxi projevuje velký rozdíl mezi tím být pojištěn a platit pojištění. Každý z účastníků se bude moci dobrovolně zúčastnit kontrolní zkoušky. Na začátku workshopu obdržíte seznam třiceti otázek, na které dostanete na workshopu odpovědi. Z celkem 120 otázek bude sestaven závěrečný test. Po úspěšném složení testu obdržíte certifikát.


 Vložit 
osobních údajů